Jsme skupina děvčat, která se ničeho nebojí a se vším si umí poradit.

  • Baví nás pohyb v podobě tance, kamarádky, atmosféra na vystoupením a především jsme soutěživé.
  • Máme velké sny, ale umíme si je splnit.
  • Nic nemáme zadarmo... důležité je, že máme sebe a spolu dokážeme nemožné

Založeno v roce 1987

 

Mažoretky v České Lípě byly založeny Dagmarou Caltovou již v roce 1987 dříve pod KD Crystal, později pod hlavičkou DDM Libertin, při Základní škole Slovanka. Několik let byly pod hlavičkou kulturního ŠUMu z.s. Od roku 2019 jsou mažoretky vedené jako Rytmic Česká Lípa z.s. a stále nesou název MAŽORETKY RYTMIC ČESKÁ LÍPA, kde trénují čtyři skupiny mažoretek ve věku od 4 - 21 let.

Děvčata vystupují na různých kulturních, společenských i sportovních akcích, účastní se Mezinárodních festivalů a přehlídek. Vystupují na hudbu dechovou, ale i v moderním rytmu. V posledních letech pravidelně soutěží a spoustu ocenění získávají i na samotném Mistrovství ČR v asociaci CMA, kde soutěží nejenom ve skupinovém složení, ale i v sóle, duu a miniformaci.


Rok 2005

 

V roce 2005 reprezentovaly ČR v Itálii na Květinových slavnostech a v následujícím roce se zúčastnily v Sazka aréně velkolepé show s názvem „Dechovka byla je a bude”, kam byly nominovány pouze čtyři soubory z Čech a čtyři z Moravy. Již dvakrát se ukázaly v německém Thumu na setkání dechových orchestrů a v roce 2007 byly pozváni na karneval do francouzského města Sallanches pod Mont Blancem.


Rok 2008

 

Se zúčastnily dvou nepostupových mažoretkových soutěží odkud si přivezly 1x - 1.místo *** 6x - 2.místo *** 2x - 3.místo...

 


Rok 2009

 

Se skupiny rozšířily na 75 děvčat a trénovaly hned na několik soutěží. Mezi nejdůležitější patřilo i Mistrovství ČR, kde se nejstarší skupina ukázala poprvé a i uspěšně se zapsala. Seniorky postoupily ze dvou kol až do samotného finále MČR, kde se umístily na  krásném 12.místě.

Největším úspěchem na MČR byla Natálka, která se v kategorii kadet sólo umístila na 2.místě a stala se tak I.vicemistryní ČR a poté i MISTRYNÍ EVROPY!

 


Rok 2010

 

V tomto roce jsme opět poctivě trénovaly a MČR se pro nás stalo už samozřejmostí, ani letos jsme se nemusely stydět za své výkony a ze všech soutěží jsme si odvezly ...7x - 1.místo *** 4x - 2.místo *** 5x - 3.místo... *** 6x - 4.místo.

V roce 2011 jsme nově rozdělily trenérky, skupiny se nám velmi rozšířily a přidaly jsme juniorkám a seniorkám více tréninků. Secvičení choreografií se natolik povedlo, že si děvčata z každé soutěže odvážela nádherná umístění.... více v kolonce ,,naše úspěchy,, smiley

 


Rok 2012

 

Rok 2012 byl pro nás opět zajímavý nejenom přijetím nových trenérek (bývalých členek) a to ke kadetkám, ale i úspěchy, které se jen hrnuly. Povedlo se nám trhnout náš dosavadní rekord a společně jsme zvládli hned 37x stát na stupni vítězů! Největším úspěchem v roce 2012 byl pro nás postup z 5.místa na MISTROVSTVÍ EVROPY kadetkovského tria.

Přes velký boj jsme z Polska přivezli nádherné 8.místo a plno nových zážitků. Nejenom, že si děvčata na sóloformace nechala ušít krásné kostýmky, ale i přípravku a skupinu juniorek jsme potěšily a též se oblékly do nového.