II. VICEMISTRYNĚ  EVROPY  2018

O nás...

Jsme skupina děvčat, která se ničeho nebojí a se vším si umí poradit.


Baví nás pohyb v podobě tance, kamarádky, atmosféra na vystoupením
a především jsme soutěživé. 

Máme velké sny, ale umíme si je splnit. 
Nic nemáme zadarmo... důležité je, že máme sebe a spolu dokážeme nemožné heart

 

NAŠE SKUPINY                                TRENÉRKY

 

        Mažoretky v České Lípě byly založeny Dagmarou Caltovou již v roce 1987 dříve pod KD Crystal, později pod hlavičkou DDM Libertin, při Základní škole Slovanka. V součastné době jsou mažoretky pod kulturním ŠUMem z.s. a nesou nový název MAŽORETKY RYTMIC ČESKÁ LÍPA kde trénují čtyři skupiny mažoretek ve věku od 4 - 21 let. Děvčata vystupují na různých kulturních, společenských i sportovních akcích, účastní se Mezinárodních festivalů a přehlídek. Vystupují na hudbu dechovou, ale i v moderním rytmu. V posledních letech pravidelně soutěží a spoustu ocenění získávají i na samotném Mistrovství ČR v asociaci CMA, kde soutěží nejenom ve skupinovém složení, ale i v sóle, duu a miniformaci.


Ohlédnutí....   

        V roce 2005 reprezentovaly ČR v Itálii na Květinových slavnostech a v následujícím roce se zúčastnily v Sazka aréně velkolepé show s názvem „Dechovka byla je a bude”, kam byly nominovány pouze čtyři soubory z Čech a čtyři z Moravy. Již dvakrát se ukázaly v německém Thumu na setkání dechových orchestrů a v roce 2007 byly pozváni na karneval do francouzského města Sallanches pod Mont Blancem.

 

        2008 - se zúčastnily dvou nepostupových mažoretkových soutěží odkud si přivezly...    
                        1x - 1.místo *** 6x - 2.místo *** 2x - 3.místo...

 

        2009 - se skupiny rozšířily na 75 děvčat a trénovaly hned na několik soutěží. Mezi nejdůležitější patřilo i Mistrovství ČR, kde se nejstarší skupina ukázala poprvé a i uspěšně se zapsala. Seniorky postoupily ze dvou kol až do samotného finále MČR, kde se umístily na  krásném 12.místě. 
        Největším úspěchem na MČR byla Natálka, která se v kategorii kadet sólo
umístila na 2.místě a stala se tak
I.vicemistryní ČR a poté i MISTRYNÍ EVROPY!

 

        2010 - v tomto roce jsme opět poctivě trénovaly a MČR se pro nás stalo už samozřejmostí, ani letos jsme se nemusely stydět za své výkony a ze všech soutěží jsme si odvezly ...7x - 1.místo *** 4x - 2.místo *** 5x - 3.místo... *** 6x - 4.místo.
       

        V roce 2011 jsme nově rozdělily trenérky, skupiny se nám velmi rozšířily a přidaly jsme juniorkám a seniorkám více tréninků. Secvičení choreografií se natolik povedlo, že si děvčata z každé soutěže odvážela nádherná umístění.... více v kolonce ,,naše úspěchy,, smiley

 

        Rok 2012 byl pro nás opět zajímavý nejenom přijetím nových trenérek (bývalých členek) 
a to ke kadetkám, ale i úspěchy, které se jen hrnuly. Povedlo se nám trhnout náš dosavadní rekord a společně jsme zvládli hned 37x stát na stupni vítězů! Největším úspěchem v roce 2012 byl pro nás postup z 5.místa na MISTROVSTVÍ EVROPY kadetkovského tria. 
Přes velký boj jsme z Polska přivezli nádherné 8.místo a plno nových zážitků.

Nejenom, že si děvčata na sóloformace nechala ušít krásné kostýmky, ale i přípravku a skupinu juniorek jsme potěšily a též se oblékly do nového.

 

     Úspěšně spolupracujeme s Dechovým orchestrem mladých ZUŠ Chotěboř od roku 2005.

TOPlist

aktualizováno: 01.12.2018 00:48:48